Haber

KARTON BARDAK FİYATLARI

KARTON BARDAK FİYATLARI

Karton bardak fiyatları hangi aralıkta değişmektedir

Karton bardak fiyatları, hammadde kalitesine, kullanılan baskı tekniğine ve üretim teknolojisine göre 0,070 TL – 1,20 TL arasında değişkenlik gösterir. Karton bardak, plastik ve köpük bardaklara göre daha ilk etapta daha pahalı görünse bile, sıcak içeceklerin tek bardakla tüketilebilmesi ve insan sağlığına uygunluğunun diğer ürünlere göre çok daha yüksek olması sebebiyle özellikle kurumsal bilincin arttığı son yıllarda daha fazla tercih edilir hale gelmiştir.

Karton bardak fiyatı plastik ve köpük bardağa göre daha pahalı. Neden karton bardak kullanmalıyım?

Karton bardak, 1 kalite hamurdan üretildiği için karton bardak fiyatının plastik ve köpük bardaklara göre daha yüksek görünmesi normaldir. Fakat, maliyeti dikkate alırken 2 unsur hesaba katılmalıdır. Bunlardan birincisi, içecek başına tüketim miktarıdır. Soğuk içecekler ve sular için sarf maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda plastik bardak kullanmak avantajlıdır.

Fakat sıcak içeceklerde, ellerin yanmaması için tüketiciler genellikle 2, bazen 3 adet bardağı aynı anda kullanabilir. Özellikle sıcak içecekler için planlama yapılırken bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. İlaveten, hem köpük hem de plastik bardaklarda, sıcak içeceklerde kimyasal karışım riskleri ve uzun süreli kullanımlarda oluşabilecek sağlık riskleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Karton bardaklarda baskı seçeneği var mıdır?

Karton bardaklara baskı yapılabilmektedir, ancak baskı seçeneği ancak 50.000 adet ve üzeri sürekli alımlarda ekonomik olarak mantıklı hale gelmektedir. Bu alım miktarı altındaki ve / veya sürekli olmayan alımlarda, standart desenli ürünlerin tercih edilmesi sarfiyat maliyetini azaltacaktır. Karton bardaklara firma logosu ile 1-4 renk arası baskı uygulanabilir.

Karton bardak makinalarında üretim teknikleri nelerdir?

Karton bardaklar, ofset veya flekso baskı teknolojisi kullanılarak üretilebilirler. Sızdırma sorununu minimuma indirgemek için son teknoloji flekso baskılı ürünlerin tercih edilmesi faydalı olacaktır.

Karton bardak üreticileri / imalatçıları arasında tercih yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Karton bardak üretim tekniklerine, kullanılan hammadde kalitesine ve üretim teknolojilerine göre değişkenlik gösteren bir üründür. Ülkemizde henüz Karton bardak ve genel olarak tüm sarf malzemelerinde minimum kalite seviyesini düzenleyici uygulamalar bulunmadığından karton bardak üreticileri arasında seçim yaparken, öncelikle kullanılan hammadde kalitesine dikkat edilmelidir. Son teknoloji makinalar kullanan tesislerde üretilen karton bardaklar, sızdırma ve koku problemlerini neredeyse tamamen ortadan kaldırır.

Kağıt bardak zararları var mıdır? Varsa nedir?

Ambalaj malzemelerinde temel kural, içine aldığı gıda maddesinin kimyasal yapısı ile en az ilişkiye geçen ambalaj malzemesinin en sağlıklı oluşudur. En iyisi ve en ideali her zaman cam ambalaj olsa da, plastik ve köpük bardaklar düşünüldüğünde tek kullanımlık bardaklarda şu an için en sağlıklı alternatif kağıt (karton) bardak kullanmaktır. Özellikle plastik bardaklarla servis edilen sıcak içeceklerde dioksin maddesinin içeceğin kimyasal yapısına geçmesi insan sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Zira, dioksin bedene girdikten sonra atılamaz ve yağ dokuda birikerek kanser riskini arttırır.

Kağıt bardak kağıdı (hammaddesi) önemli midir?

Kağıt bardak kağıdı, yani hammaddesi üretiminde en önemli etkeni oluşturur.

Karton bardak çeşitleri ve siparişleriniz hakkında detaylı bilgi için 0 536 391 74 33 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir