Haber

KARTON BARDAK MAKİNALARINDA ÜRETİM TEKNİKLERİ NELERDİR

KARTON BARDAK MAKİNALARINDA ÜRETİM TEKNİKLERİ NELERDİR
Karton bardak makinalarında üretim teknikleri nelerdir

Karton bardaklar, ofset veya flekso baskı teknolojisi kullanılarak üretilebilirler. Sızdırma sorununu minimuma indirgemek için son teknoloji flekso baskılı ürünlerin tercih edilmesi faydalı olacaktır.

Karton bardak üreticileri / imalatçıları arasında tercih yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Karton bardak üretim tekniklerine, kullanılan hammadde kalitesine ve üretim teknolojilerine göre değişkenlik gösteren bir üründür. Ülkemizde henüz karton bardak ve genel olarak tüm sarf malzemelerinde minimum kalite seviyesini düzenleyici uygulamalar bulunmadığından karton bardak üreticileri arasında seçim yaparken, öncelikle kullanılan hammadde kalitesine dikkat edilmelidir. Son teknoloji makinalar kullanan tesislerde üretilen karton bardaklar, sızdırma ve koku problemlerini neredeyse tamamen ortadan kaldırır.

Kağıt bardak zararları var mıdır? Varsa nedir?

Ambalaj malzemelerinde temel kural, içine aldığı gıda maddesinin kimyasal yapısı ile en az ilişkiye geçen ambalaj malzemesinin en sağlıklı oluşudur. En iyisi ve en ideali her zaman cam ambalaj olsa da, plastik ve köpük bardaklar düşünüldüğünde tek kullanımlık bardaklarda şu an için en sağlıklı alternatif kağıt (karton) bardak kullanmaktır. Özellikle plastik bardaklarla servis edilen sıcak içeceklerde dioksin maddesinin içeceğin kimyasal yapısına geçmesi insan sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Zira, dioksin bedene girdikten sonra atılamaz ve yağ dokuda birikerek kanser riskini arttırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir